مشق آزادگی

مشق آزاد من از زندگی ...

 

 

بسم الله ...

The blog of Me: A Nosy, Liberal-Fundamentalist, ICT-Lover Creature from Iran

>> خوش آمدید <<

** توجه: **
- اگر شله قلمکار بودن این وبلاگ اذیتتان می‌کند، از دسته‌بندی‌هایی که کمی پایین‌تر آمده کمک بگیرید!
- برای اینکه بیشتر درباره وبلاگ و من بدانید، می‌توانید به پیوندهای قرارگرفته در بالای وبلاگ (زیر عنوان) مراجعه کنید.
- این وبلاگ بر روی سرویس بلاگ بیان و با آدرس rahmanpour.ir در دسترس است. متاسفانه بدلیل عملکرد نادرست سامانه بیان، لینک‌های قبلی که با آدرس اولیه rahmanpour.blog.ir بودند، بر روی آدرس جدید فوروارد نشده‌اند. اگر لینکی باز نشد لطفا بخش .blog را از آدرس آن حذف کنید تا باز شود.
- استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و درج پیوند (لینک) به آن کاملا آزاد است.

سرم به دنیی و عقبی فرو نمی‌آید ...
تبارک الله از این فتنه‌ها که در سر ماست!
(حضرت حافظ)

بایگانی
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب

بسم الله الرحمن الرحیم

در عصر "نون"، رفتن تا انتهای "والقلم و ما یسطرون" کار ساده‌ای نیست، این را از همان ابتدای راه حس می‌کنی؛ اما باید رفت؛ با همه بیم و امیدها، با همه شک و یقین‌ها، با همه تکرارها، شکست‌ها، برخاستن‌ها؛ باید رفت؛ که "ساحل بهانه‌ای است، رفتن رسیدن است" و "به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل" ... .

به وبلاگ من خوش آمدید! این‌جا دفتر مشق من است: "مشق آزادگی"! تلاشم این است تا بدون بستن غل و زنجیرهای جور وا جور که گاهی خود عامل آنیم و گاهی دنیای اطراف، درباره "زندگی" بنویسم. 

قصد من در این وبلاگ، نه ژورنال‌نویسی است و نه فلسفه‌بافی، بلکه تلاشم این است تا راهی بینابین را دنبال کنم، نگاهی کاربردی به مسایل، برای "من" با "دغدغه‌هایم"؛ دغدغه‌هایی که از یک سو بخشی از آن برای هر انسان معاصر قرن بیست و یکم (یا شاید هر انسان، در هر زمان و مکانی) مطرح است و از دیگر سو به عنوان یک ایرانی مسلمان، جنبه‌ای مضاعف می‌یابد.

همان‌طور که گفته شد، آنچه اینجا می‌نویسم "مشق" است. هر چند تلاشم این است که پاک‌نویس شده و بی‌خطا باشد، اما چنین ادعایی ندارم و اصولا فکر می‌کنم چنین چیزی حتی در غایت امر و برای یک انسان نمونه هم، نه هدف است و نه نیاز، چه برسد برای من. دیگر اینکه لطفا نه در این وبلاگ و نه در وبلاگ‌های دیگری که شرح حال نویسنده‌شان شبیه آنچه است که در ابتدا رفت، هیچ‌گاه با خواندن یک پست به قضاوت کلی و تایید و تکفیر نویسنده نپردازید! و نهایتا اینکه طبیعتا مطالب این وبلاگ، صرفا انعکاس‌دهنده نظرات شخصی نگارنده است، بنابراین لطفا عیب و ایرادها را نیز به پای من بگذارید و نه جریان و تفکری خاص.

بروزرسانی-بهار ۹۵: اگرچه این وبلاگ در ابتدا با تمرکز بر مسایل اجتماعی-فرهنگی ایجاد شد، اما هم‌اکنون و پس از چند سال نوشتن و فعالیت در شبکه‌های مختلف اجتماعی، به دلایلی تصمیم گرفته‌ام تا بیش از پیش بر روی بحث‌های مرتبط با حوزه ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات، فاوا)، تعامل و بر هم‌کنش آن با زندگی و دیجیتال شدنش (Digital Transformation) تمرکز کنم و بنویسم. البته طبیعتا سایر مطالب که حدیث حال و دلنوشته هستند نیز همچنان جای خود را در بلاگ خواهند داشت. اما از این پس احتمالا حضور این جنس مطالب پررنگ‌تر از قبل خواهد بود.

توجه: بعضا مطالب این وبلاگ گزیده‌ای از پست‌هایم در شبکه‌های اجتماعی هستند. حساب‌های کاربری من در برخی شبکه‌های اجتماعی را می‌توانید از ستون کناری وبلاگ یا صفحه درباره من پیدا کنید.


و اما اگر حوصله بیشتر خواندن دارید:

اولین پست رسمی این وبلاگ را (به همراه برخی توضیحات درباره آن) از اینجا بخوانید.

برای تبادل لینک اینجا کلیک کنید.

چرا امروزه "توصیه محتوای رسانه‌ای" یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست!؟

اگر مایلید بیشتر درباره من (و نه وبلاگ) بدانید، می‌توانید به اینجا - صفحه شخصی من - نگاهی بیاندازید.

و در پایان می‌خواهم بدانید برای زمانی که پای خواندن مطالب وبلاگم صرف کرده‌اید و خواهید کرد بسیار خرسند و قدردانم. خواهشمندم من را از نظرات خود بی‌بهره نگذارید.

-------

- حق ویرایش کلیه مطالب این وبلاگ و تکمیل یا تصحیح آن‌ها در هر زمانی برای نگارنده محفوظ است.

- استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع و لینک آن بلامانع است.


سرم به دنیی و عقبی فرو نمی‌آید ... تبارک الله از این فتنه‌ها که در سر ماست!